Sadba hub, lesní hřiby, lesní houby, směs hub, pýchavka obrovská, hlíva ústřičná, bedla vysoká, reishi, lesklokorka leslá, shii-také, sii take, žampion, výsadba hub, pěstování hub, výroba hub, prodej hub, prodej sadeb, petr mahdal, studio mahdal, studio-mahdal, sadba-hub, spolupráce, akce, akční cena, 2+1
zavřítinzerce

Prodám pozemek ve Znojmě

Chcete mít zde svůj odkaz? napište

Jak pěstovat lesní houby - stručný návod

Toto je stručný návod k pěstování, který Vám ukáže, jak jednoduché je hřiby pěstovat a také pomůže s rozhodnutím, zda jste shchopni zajistit dostatečné podmínky pro růst.
Skeptici a odpůrci tvrdí, že není možné v domácích podmínkách "uměle" pěstovat hřibovité druhy dub. Zde je důkaz, že toto lze.

Ideální období pro výsadbu na zahrádku je od března do listopadu - obecně jakmile odezní poslední jarní mrazíky a půda je již měkká. Na podzim se může vysazovat až do příchodu silných mrazů.

Před výsadbou je vždy důležité správně vybrat stanoviště, jen takto zajistíte budoucí úrodu. Všechny druhy hub mají podobné nároky na prostředí. Hřiby potřebují ke svému životu určité typy stromů či keřů, se kterými žijí v mykorizním vztahu. Hlíva porůstá stromy a špalky a pýchavka obrovská nepotřebuje k životu ani kořeny, postačí ji pouze půda bohatá na dusičnany. Takovým indikátorem dusičnanů je kořiva. Nejvhodnější místo výsadby je tedy úpatí některého ze stromu (dub, buk, bříza, habr, smrk, borovice, tůje, jedle), který je obrostlý trávou, nejlépe kopřivami. Dále je vhodné, aby bylo místo zastíněno ze západní strany - houby totiž nemají rády přímé slunce, ale milují vlhká stinná místa.

Vlastní sadba probíhá tak, že se na vybraném místě odryje kousek drnu trávy i s kořeny, kam se sadba rozmělní a vyrytý drn ihned vrátíme zpět. Místo aplikace pokropíme odraženou vodou a případně nahrabeme rozpadlý kompost, chlévskou mrvu. Poté se provádí zálivka každý den po dobu 14 dní až do příchodu dešťových přeháněk. Půda musí být neustále vlhká, jinak dojde k poškození podhoubí a k jejíemu následnému neuchycení. Toto je častá chyba zahrádkářů, že nedbají dostatečné a pravidelné zálivce.

Vysadíte-li podhoubí na jaře, první plodnice se mohou objevit již koncem léta / na podzim. Není to však pravidlem a dosti záleží na přírodních podmínkách. V přírodě nikdy nevíme, zda houby porostou či ne. Někdy jich je hojně, jindy vůbec. Každopádně podhoubí vždy přezimuje, tak jako každé podhoubí jiných druhů hub a příští rok na jaře se o to více rozrůstá. Znamená to, že každým rokem je podhoubí více rozrostlé do okolí a míra výskytu plodnic se tím úměrně zvyšuje. Počítejte s tím, že se nikdy neobjeví všechny druhy hub, vždy vyroste jen jeden druh - ten, pro který je vybrané místo a podmínky nejvhdonější. Není vyloučeno, že se druhy plodnic mohou ob rok střídat.

Sadbu lze v původním balení skladovat při teplotách do 6°C, nejlépe v lednici. Je schopna vydržet 2-4 měsíce.

Rozhodnutí pořízení si sadby je na Vás, každopádně, pokud se do 2 let neobjeví alespoň jedna houbička, garantuji navrácení peněz formou slevového voucheru.

Obsah těchto internetových stránek podléhá ochraně autorských práv dle autorského zákona č. 121/2000 Sb.
Je zakázáno kopírovat veškerý obsah tohoto webu. Fotografie, ilustrace, texty, zdrojové kódy, návod k použití jsou ve výhradním vlastnictví majitele.
Zakazuji jakékoliv rozmnožování tištěné i elektronické formy návodu k použití.
Máte-li zájem o obchodní spolupráci (nákup/prodej) sadby lesních hub, kontaktujte mě - zde

www.prirodna.cz | www.studio-mahdal.cz | www.sadba-hub.cz | Mapa stránek | Obchodní podmínky