Sadba hub, lesní hřiby, lesní houby, směs hub, pýchavka obrovská, hlíva ústřičná, bedla vysoká, reishi, lesklokorka leslá, shii-také, sii take, žampion, trsnatec lupenitý, mai také, jidášovo ucho, korálovec ježatý, penízovka sametonohá, šupinovka nameko, výsadba hub, pěstování hub, výroba hub, prodej hub, prodej sadeb, petr mahdal, studio mahdal, studio-mahdal, sadba-hub, spolupráce, akce, akční cena, 2+1

Sadba lesních hub 8v1

AKCE
Hřiby
hriby_1 hriby_2 hriby_3

298 Kč

Počet kusů: minus plus skladem

Původní cena: 414Kč

Poslední možnost doručení sadby do Vánoc. Objednávky přijaté do 16.12.2018 budou odeslány 17.12.2018. Pozdější objednávky budou vyřízeny až po Novém roce, kromě dárkových šeků, které doručím emailem i den před Vánoci.

CO DĚLAT V ZIMĚ?
a) Pokud u Vás ještě není půda zmrzlá na kámen, stále můžete sázet.
b) Pěstovat hlívu, žampiony, shii-také, reishi na substrátu bytě.
c) Pořizujete-li si živý Vánoční stromeček, tak aplikovat sadbu lesních hub do květináče se smrčkem, borovicí či jedličkou. Podhoubí se krásně uchytí do kořenového balu a na jaře jej přesadíte na zahradu. Jedná se o metodu předpěstování.
d) Před-objednat si sadbu hub na Vánoce, která Vám vydrží v lednici 4 měsíce, do dubna 2019, kdy začíná sezóna výsadby na zahradu.
e) Koupit dárkový šek na sadbu hub pod Vánoční stromeček. Sadba bude darovanému automaticky odeslána v dubnu 2019. Dárkový šek je možné odeslat opožděným Ježíškům i 23.12., čímž zaženete stres z vymýšlení dárků.

hřib smrkový, hřib hnědý, ryzec pravý, kozák březový, křemenáč osikový,
klouzek obecný, pýchavka obrovská, hlíva ústřičná

Vypěstujte si hříbky sami v pohodlí na vaší vlastní zahrádce.

Nyní je ideální období si před-objednat sadbu hub na jaro a mít tak jistotu, že budete mezi prvními.

Hřiby

Kdy se vysazuje?: Vysazuje se po odeznění posledních mrazíků od počátku měsíce březen/duben až do příchodu zimy, tedy do listopadu,
na zahrádku co nejblíže kořenům stromů jako jsou dub, buk, bříza, habr, osika, borovice, smrk či jedle.

Mimo sezónu lze vysazovat i v interiéru do květináče se smrčkem či borovicí. Pokud si na Vánoce pořizujete živý stromeček, využijte jej hned 2x. Zajistíte si tak "předpěstování" - dokonale prorostlý kořenový bal podhoubím, a na jaře stromeček přesadíte na zahradu. Více zde

Jak vybrat stanoviště?:
1) Lesní houby, hřiby - Tyto houby potřebují ke svému životu kořeny stromů.
2) Pýchavka obrovská - Roste na travnatých plochách a v kopřivách - vyžaduje kyselou dusíkatou půdu.
3) Hlíva ústřičná - Porůstá stromy, špalky.
Nejvhodnější volba místa k výsadbě je úpatí stromu obrostlého trávou či kopřivami, zastíněného ze západní strany. Aplikace se provádí na jedno místo a odtud se postupně více a více rozrůstá do okolí, kde zůstává mnoho let.

Jaké druhy hub vyrostou?: Vše záleží na výběru stanoviště výsadby a následné péči. V místě aplikace se neuchytí všechny druhy hub, nýbrž jen ty, pro které je vybrané místo nejvhodnější. Tzn. že někomu vyroste hlíva, jinému hřib či pýchavka.

Hřiby

Kdy mohu očekávat první sklizeň?: Sadba plodí obvykle v následující rok výsadby koncem léta až na podzim, někdy však i za 2 roky. Záleží na době výsadby a výběru stanoviště, prostředí a počasí. V prvé řadě se musí podhoubí uchytit a prorůst půdou, což nějaký čas trvá. Proto nepropadejte skepsi, když sadba nezačne plodit první rok výsadby. Plodnice se objeví v okamžik, kdy je nejméně čekáme.

Jakým způsobem sadbu uchovávat: Lze skladovat na temném místě při teplotách do 6°C (nejlépe v lednici). Při těchto podmínkách vydrží až 2 - 4 měsíce.

Co obdržím (obsah zásilky)?: Obdržíte jedno balení sáčku (mix) o hmotnosti 10g se sadbou hub v podobě naočkovaného obilí. Podrobný návod k uchovávání, výsadbě a následné péči.

Dvě balení sadby lesních hub

Jak poznám, že je sadba živá?: Naočkované obilí má přirozenou hnědou barvu s bílým povlakem připomínající chmýří či plíseň, mohou se objevit i žluté skvrny, což není na závadu, ale je to signál k neodkladné výsadbě. Voní po houbách, až do nakvašenosti. Zelená barva znamená, že je kultura podhoubí zkažená či napadená plísní.

Způsob dodání zásilky?: Odesílám výhradně prostřednictvím České pošty formou doporučené zásilky.

Možnosti platby?: Můžete si zvolit platbu předem na bankovní konto (převodem či složenkou) nebo zaplatíte pošťákovi dobírkou při převzetí zásilky.

REFERENCE:

Článek na iReceptář.cz o pěstování lesních hub na zahradě.

Hřiby
Hřiby
Hřiby
Hřiby
Bedle

Sadba-hub.cz je přímý prodejce této sadby v ČR

  • Mnou nabízená sadba je originální
  • Odesílám vždy čerstvou sadbu
  • Mám nejnižší cenu na trhu
  • Garantuji úspěšnost uchycení a následnou sklizeň za předpokladu přesného dodržení postupů v návodu
  • V případě, že se po vysetí do 2 let neobjeví plodnice, navrátím Vám plnou kupní cenu
  • Pro obchodní zájemce o spolupráci mám výrazné slevy a individuální podmínky

Nakupujte u prověřených prodejců - Na co si dát pozor

Copyright © 2018 Sadba-hub.cz - Všechna práva vyhrazena.
Obsah těchto internetových stránek podléhá ochraně autorských práv dle autorského zákona č. 121/2000 Sb.
Je zakázáno kopírovat veškerý obsah tohoto webu. Fotografie, ilustrace, texty, zdrojové kódy, návod k použití jsou ve výhradním vlastnictví majitele.
Není dovoleno jakékoliv rozmnožování tištěné i elektronické formy návodu k použití.
Máte-li zájem o obchodní spolupráci (nákup/prodej) sadby lesních hub, kontaktujte mě - zde

www.prirodna.cz | www.studio-mahdal.cz | www.sadba-hub.cz | Mapa stránek | Všeobecné obchodní podmínky | Zásady zpracování a ochrany osobních údajů