Sadba hub, lesní hřiby, lesní houby, směs hub, pýchavka obrovská, hlíva ústřičná, bedla vysoká, reishi, lesklokorka leslá, shii-také, sii take, žampion, trsnatec lupenitý, mai také, jidášovo ucho, korálovec ježatý, penízovka sametonohá, šupinovka nameko, výsadba hub, pěstování hub, výroba hub, prodej hub, prodej sadeb, přírodna, sadba-hub, spolupráce, akce, akční cena, 2+1, semena hub, podhoubí, mycelium, dárkový šek, poukaz

Jak pěstovat reishi na substrátu

Tento nenáročný způsob je vhodný pro pěstování ve skleníku. Plodí obvykle za 1 měsíc ve 2-3 sklizňových vlnách.

Obdobný název: Lesklokorka lesklá - Ganoderma lucidum

Potřeby pro pěstování: Pro pěstování budeme potřebovat peletky (osvědčily se používané jako podestýlka) z listnatých stromů, např. bukové nebo topolové, sáček z umělé hmoty (nejlépe se osvědčil varný sáček na tlačenku). K pěstování potřebujeme místnost se stálou teplotou v rozmezí 25–28°C a s vysokou vzdušnou vlhkostí, osvětlenou denním rozptýleným světlem a s možností větrání.

Příprava živého prostředí (substrátu): Asi 1 litr peletek nasypeme do sáčku a vlijeme 2 litry čisté vody tak, aby byly peletky ponořené v celém svém objemu. Sáček zavážeme provázkem, postavíme do hrnce a zalijeme vodou, aby úvazek byl nad vodou. Vaříme 1 hodinu.

Očkování sadbou: Je-li po vychladnutí v sáčku zbytek vody, uřízneme dole rožek a necháme ji vytéct. Sáček otevřeme a držákem vařečky (kterou jsme předtím vyvařili ve vodě spolu se sáčkem) uděláme doprostřed dřevní hmoty otvor. Do otvoru nasypeme sadbu a sáček opět přes vatu v úvazku zavážeme.

Růst podhoubí: Sáček s naočkovaným materiálem ukládáme do místnosti bez přímého slunečního světla, se stabilní teplotou 28°C. Teplota může být i nižší, ale doba prorůstání se prodlouží. Teplotu uvnitř sáčku můžeme sledovat zapíchnutím sterilního zavařovacího teploměru. Teplota nikdy nesmí překročit 29°C! V dobře uzavřeném sáčku obsah nevysychá, nepřidáváme proto vodu. Doba prorůstání mycelia dřevní hmotou končí za 4 týdny.

Zasypání krycí zeminou: Sáček v horní části těsně nad prorostlou dřevní hmotou odřízneme a umístíme do kyblíku nebo květiníče tak, aby zbyl nahoře lem 3-5cm vysoký. Zasypeme vrstvou zahradní zeminy, kterou předem namočíme tak, aby při stisku v dlani vytelko několik kapek vody.

Růst plodnic: Umístíme do prostředí s teplotou 28°C s rozptýleným světlem, nejlépe do skleníku nebo fóliovníku. Vlhkost udržujeme rosením v rozmezí 70-80%.

Sklizeň plodnic: Sklízejí se plodnice, které získají červenohnědé zabarvení s bílým okrajem klobouku, vylomením ze zeminy. Sklizené plodnice rozložíme na podnos a očistíme. Lesklokorka patří mezi chorošovité houby a nelze ji přímo konzumovat. Musí se vysušit při pokojové teplotě a poté semlít na prášek a ten se přímo užívá v tobolkách nebo se dělají lihové a vodní výluhy.

sadba zdarma

Copyright © 2024 Sadba-hub.cz

Máte-li zájem o spolupráci, kontaktujte nás - zde

www.prirodna.cz | www.sadba-hub.cz | Mapa stránek | Stanovy | Obchodní podmínky | Zásady zpracování a ochrany osobních údajů | Cookies | Kontakt | Doprava a platba | Vrácení zboží | Reklamace